Zatím to vypadá, že se někdo na České školní inspekci domnívá, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou...
Citujeme z článku-odkazu, který se náhle objevil na info.edu.cz po téměř šestiměsíční odmlce:
Celoplošná generálka testování na ZŠ začne v květnu
2012-03-23 Zdroj: MŠMT
Ve dnech 21. května až 8. června 2012 na všech základních školách v ČR a víceletých gymnáziích proběhne generální zkouška ověřování výsledků vzdělávání v 5. a 9. ročnících. Ověřovat se budou výsledky v předmětech český jazyk, matematika a cizí jazyk.
15 komentářů:
Povedená poplašná zpráva. Kde najdeme výsledky toho průzkumu?
Proč poplašná zpráva? Sama inspekce nás vyzvala, abychom podali zprávu, pokud se testování nezúčastníme (se zdůvodněním, pochopitelně).
Podle ČŠI ale nechuť nebo jiné testy nejsou ten důvod, tak tu zase neblamujte nebohé ředitele svými pseudoodbornými výklady.
Mimochodem taky netuším, co má článek MŠMT uveřejněný na webu, který spravují společného s ČŠI. Možná bude příště lepší zajít si rovnou na toaletu a ne to hned za každou cenu sázet sem.
Možná by bylo dobré, kdybyste si před odchodem na toaletu zkontroloval, zda máte čárky ve větách na správných místech.
Mnohé školy se opravdu testování odmítají zúčastnit. Jedním z důvodů je, že se jedná o projekt ESF a pracovíci na školách z něho, přestože s tím bude dost práce, neuvidí ani K. Je to prostě jen jeden z dalších projektových průšvihů.
Asi protože to mají v zákoně. Krom toho v porovnání s maturitou je to takřka bez práce. A v porovnání se Sciem zadarmo.
Práce spojené s přípravou počítačů ve škole zvládne průměrně inteligentní foxteriér, který má alespoň znalosti běžného uživatele ICT. To potvrzuji z vlastní zkušenosti z naší školy. Vím, že se někdo účastnit testování nechce, ale jsou to jen řeči. Drtivá většina škol je ráda.
Na školách se používá u výukového SW běžně síťová instalace, z ČŠI stále jako trotlové tvrdí, že není třeba. Přidělávají školám zbytečně práci.
Označit za poplašnou zprávu informaci o realitě může jen pracovník ČŠI. Přání otcem myšlenky? Už se vás nebojíme.
Je to s podivem, ale v mém okolí se nenachází ani jeden "průměrně inteligentní foxteriér, který má alespoň znalosti běžného uživatele ICT". Co nýčko?
A on by to ten foxteriér udělal zadarmo? Tak sem s ním!! já bych za průměrně inteligentního foxteriéra označil spíš toho, kdo tuto nesmyslnou instalaci alikace vynmyslel. Tímto způsobem se instalovalo v dřevních dobách bez internetu a serverů.
A furt tu některým nedochází, že inspektoři chtějí po pracovnících škol zadara práci a sami to mají z ESF slušně zaplaceno.
Jde o proncip vážení.
Foxteriér je vytrvalý pes. Navrhuji CSI, ať vyšle svého již předem předplaceného foxteriera, ať oběhne školy a na každou pracovní stanici provede instalaci. Pak nikoho nemůže překvapit, že výsledek bude skutečně pod psa.
U nás na škole na to máme specialistu. A protože jsme se účastnili pilotního testování a protože v určitou chvíli Internet opravdu krátce zazlobil, výhody lokálně instalované aplikace ne zcela závislé na testování jsme si ověřili sami. Za testování jsme rádi a těšíme se na celorepublikové srovnání!
Hodně zdaru všem lidem s otevřeným rozumem a nenechte se zdeptat hrstkou breptů!
...ne zcela závislé na připojení... :)
Hleďme, jak snadné je se veřejně přepsat.
Anonym 9:59 - Mám několik dotazů:
1. Kolik času zabrala instalace před pilotáží vašemu specialistovi na jedno PC? Kolegyně instalovala dvě učebny dva dny.
2. Máme za sebou bezproblémové online testování s dalšími stovkami škol v jiném projektu OP VK www.kvalitaskoly.cz/diagnostika a dalších online testech a nikdy jsme žádný problém nezažili, protože i výpadek byl testovací aplikací na serveru ošetřen. Navíc testování ČŠI probíhá v několika dnech. Kde je tedy ta výhoda aplikace?
3. Kdo tady brebtá? Jen ČŠI opakovaně lže, protože generálka testování POVINNÁ NENÍ. Podle citovaného paragrafu totiž nemůže MŠMT ani ČŠI školám cokoliv přikazovat!
Jasně přikázat možná může až testování a nikoliv generálku. A to ještě kdoví jestli, protože je to projekt ESF a ředitelé žádný papír o tom, že budou partnery projektu jistojistě nepodepisovali.
Výhoda aplikace nainstalované na jednotlivých PC stanicích se v momentě odesílání dat ztrácí. Zde internet potřebujete a mám obavy, že to zrovna bude ten okamžik největšího zatížení serveru, který bude vše zpracovávat.
Okomentovat