Po vyhodnocení podnětů ze strany ředitelů škol (a to i prostřednictvím jednotlivých asociací)
byl stanoven rámcový harmonogram vykonávání jednotlivých testů v rámci třítýdenní
generální zkoušky ověřování výsledků žáků na úrovni 5. a 9. ročníků základních škol.
Tento harmonogram je zachycen v níže uvedeném schématu.
Takto definovaný harmonogram umožňuje řešit situace, kdy se jednotlivé třídy nemohou účastnit testování v určitý týden, protože absolvují výlety, školy v přírodě apod. Zároveň je nadále škole umožněno vlastní plánování realizace testování s ohledem např. na další využití počítačových pracoven.
V případě pokusu zahájit test z daného předmětu mimo dny určené pro tento předmět, spuštění takového testu testovací aplikace nedovolí.
Je plně v kompetenci školy rozhodovat o tom, které třídy a žáci budou absolvovat testy v jednotlivých dnech a týdnech. Toto konkrétní rozdělení škola předem nehlásí a i v průběhu generální zkoušky jej může plynule měnit bez jakýchkoliv administrativních kroků vůči provozovateli systému (ČŠI).
3 komentářů:
Pěkný hramonogram, jen co je pravda. Říká nám, že tak jak to mysleli původně, to nejde, tak vymysleli náhražku, která je k ničemu, chtěli-li bychom mít na zřeteli srovnatelnost dosažených výsledků. Na tu můžeme nyní zapomenout. Nejlépe snad zapomenout na celý projekt pod taktovkou ČŠI...
Já bych nepředjímal. Zatím tvrdili, že mají dost srovnatelných variant pro celé tři týdny, tak uvidíme. Pro naši školu je to takto lepší. My se ale účastnit chceme, to je možná ten rozdíl.
Jo my se také chceme zúčastnit, ale dost mne pálí, že instalace + stažení dávek testů + spuštění kontrolního testu na jednotlivých PC zabere dost času. A když vidím na návodu svítit ten logolink, který hlásá, že ČSI to má placené z EU, myslím si, že na ty , kteří to na školách instalují, se v tomto směru mělo také myslet. Nevidím důvod, proč by to u projektu z EU měli dělat zadarmo.
Okomentovat