Emil je náš vnitřní našeptávač. Jak zasahuje do našeho života? Dokážeme odolat jeho vábení? Umíme si připustit, že je to on, kdo nás zbytečně tlumí v aktivitě? Tyto ilustrované rady vám poradí, jak vnitřního našeptávače zkrotit!
16. Zajeté koleje
18. Bezpečná zóna
Náš každodenní život se odehrává v naší bezpečné zóně. Trávíme v ní často celá léta: stále stejný byt, supermarket, oblíbená restaurace, psací stůl, stále stejní kolegové v práci, přátelé, rodné město a stále stejný plat. Čím déle se zdržujeme v této bezpečné zóně, tím vyšší jsou zdi, které ji ohraničují. Zdá se nám, že je čím dál tím těžší naučit se něco nového — a zároveň se začínáme nudit. Neuvědomíme si to hned, nýbrž postupně: ztrácíme chuť poznávat něco nového, myslí nám to pomalu a když se podíváme na staré fotky, vypadáme na nich živěji a aktivněji. Čím déle v naší bezpečné zóně zůstáváme, tím více se uzavíráme prvému životu: novým pracovním výzvám a osobnímu růstu, vzdělávání i zábavě. Jedná se o zcela jasný případ: v tomhle má prsty Emil!
20. Čtení
Můžeš začít třeba tím, že budeš pravidelně číst. Emil je, bohužel, strašně líný a čte nerad. Což je škoda. Čtením lze proniknout do myšlení jiných lidí. Je takřka nemožné, aby tě přečtení knihy nijak neobohatilo! Užitečná věc je i předplatné dobrých novin. Znamená neustálý přísun informací. Představ si dva lidi: jeden přečte každý měsíc knihu, ten druhý v nejlepším případě sportovní přílohu regionálních novin. co myslíš, který z nich má po deseti letech větší přehled a je úspěšnější? Ten, kdo není zvyklý číst, se to může rychle naučit: první dny přečte jen jednu stránku, pak dvě, tři — a za chvíli má přečtenou první knihu. Existují také knihy, které ti přiblíží techniku rychlého čtení.
Tyto a dalších 97 ilustrovaných rad naleznete v knize Emil, to zvíře v nás. S 15% slevou zakoupíte na knihy.cpress.cz.
0 komentářů:
Okomentovat