MŠMT: Do projektu EU peníze školám se již zapojilo 1500 škol

středa 30. června 2010 ·

Do projektu EU peníze školám , který mimopražským základním školám nabízí možnost získat s minimálními náklady a zanedbatelnou administrativou celkem 4,5 miliardy korun, se už přihlásilo 1500 škol a další přibývají.
 Prvních 400 základních škol obdrží dotaci již koncem července.

Výzva EU peníze školám je financována z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Byla spuštěna 18. května 2010 a jejím cílem je dát základním školám sídlícím mimo Prahu možnost získat dotace například např. na zkvalitnění výuky matematiky, přírodních věd, cizích jazyků nebo čtenářské gramotnosti (další tematické okruhy naleznete zde: http://www.eupenizeskolam.cz/na-co-lze-ziskat-podporu). „Dotace Evropské unie provází mýtus, že podání žádosti musí být nutně složité a spojené s náročnou administrativou. V  případě EU peníze školám tomu tak není. Škola pouze vybere aktivity, na které chce získat dotaci, a ty se pak samy načtou do speciálního elektronického formuláře. Díky zjednodušenému procesu mohou být projekty z naší strany i rychle schváleny,“ vysvětluje ministryně školství Miroslava Kopicová.

90% žádostí je bez chyby


Jednoduchost a úspěšnost výzvy EU peníze školám dokládá také fakt, že od května, kdy se výzva rozběhla, se do projektu zapojilo již téměř 1500 škol. V systému Benefit 7 již žádost přes elektronický formulář podalo více než 400 základních škol a dalších 1000 žádostí je rozpracováno. 90 % všech doposud podaných žádostí je bez chyby. Navíc i v případě, že žadatel udělá formální chybu, není nic ztraceno – má možnost žádost opravit. Největší zájem mají školy o šablony v oblasti ICT, jazyků a přírodních oborů.

Velký podíl na zájmu o projekt má i bezplatná telefonická linka, kterou od začátku června využilo přes 500 volajících. Ani nezkušení žadatelé tedy nemusí využívat služeb poradenských firem a vše zvládnou sami.

Celý proces podání žádosti si pochvalují také samotné školy. Jana Krauseová ze Základní školy Broumovská v Liberci říká: „Vyplnění samotné šablony je velmi jednoduché, s tím jsme žádný problém neměli. Tady u nás šli všichni do projektu s nadšením, umožní nám totiž dopřát žákům kvalitnější zázemí pro vzdělávání. Získáme nejen lepší školní vybavení, ale budeme moci i dělit výuku, což povede k individuálnějšímu přístupu k žákům. Například při přírodovědných předmětech tedy budou žáci rozděleni na dvě skupiny a budou se tak moci více věnovat různým pokusům“.

0 komentářů:

Články dle data



Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018




Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.



WebArchiv - archiv českého webu



Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.