Podpora přípravy na přijímací zkoušky (PPPZ) škole napoví, jak jsou žáci připraveni na přijímací zkoušky.
Příprava na přijímací zkoušky není vzdělávacím cílem základní školy. Přesto je pomoc při přípravě pro řadu z nich zdrojem dobrého jména. Projekt PPPZ nabízí srovnání znalostí žáků 8. a 9. tříd a jejich připravenosti na přijímací zkoušky, a to ve dvou základních modulech. Modul A testuje žáky 8. tříd z matematiky, českého jazyka a obecných studijních předpokladů. Testování proběhne na školách od 17. do 28. května 2010 a poskytne pedagogům souhrnnou a analytickou zprávu s přehledem o znalostech žáků školy včetně srovnání se všemi účastníky testování. Žáci mají možnost zjistit, jak by se jim dařilo u přijímacích zkoušek a obdrží brožuru s detailními informacemi – rozbor výsledků a jednotlivých témat testu, doporučení k další přípravě a informace o šancích, jaké by žák na jednotlivých typech škol měl.
Na Modul A volně navazuje Modul B nabízející on-line testování z matematiky a českého jazyka určené pro žáky 9. tříd. Navazující testování bude k dispozici od začátku září 2010 do konce srpna 2011 a lze jej využít k průběžné přípravě na přijímací zkoušky. Modul obsahuje 40 testů z matematiky a 40 testů z českého jazyka a ukázky z testů použitých v přijímacím řízení na střední školy.
- Informační letáky jsou k dispozici od ledna 2010
- Uzávěrka objednávání letáků: 31. 3. 2010
- Uzávěrka objednávek testování: 30. 4. 2010
- Termín testování: 17.-28. 5. 2010 při zadávání odpovědí žáků elektronicky, 17.-20. 5. 2010 v případě zasílání záznamových archů k vyhodnocení zpět do Scio
- Zpracované výsledky: před koncem školního roku 2009/2010
- CENA: 100 Kč za jednoho žáka včetně zpracování brožur a závěrečných zpráv
- Informační letáky k dispozici od začátku září 2010 do vyčerpání zásob
- Možnost využití: nejdéle od září 2010 do srpna 2011
- CENA: 230 Kč za jednoho žáka (80 on-line testů)
1 komentářů:
Bejvávalo, ale to již dávno neplatí. V Olomouckém kraji přebývá okolo 1500 míst ( tedy zavřít by se mělo přibližně 5 až 6 středních škol ). Tedy - přijímačky jen na některých gymnáziích. Na gymnázium nikdo nejde, tudíž nemáme potřebu se s nikým srovnávat. V malém městečku na střední Moravě je za rok narozených + - 80 dětí. Na to máme jedno osmileté gymnázium, 2 základní veřejné ZŠ, 1 speciální ZŠ, jednu soukromou ZŠ. Gymnázium bere žáky jedničkáře, dvojkaře, trojkaře. Kdože to má potom dělat přijímačky na 4 leté gymnázium ? Tuto myšlenku v příspěvku bych tedy omezil pouze a jedině na město Olomouc a částečně Přerov. Řekl bych " ne všichni žáci nosí v batohu na zádech maršálskou hůl"
Okomentovat