Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Miroslava Kopicová a studentští vůdci roku 1989 diskutovali na dnešním setkání u příležitosti 20. výročí začátku Sametové revoluce o změnách, které přinesl pád komunistického režimu školám a vzdělávání v České republice.
„Blížící se 20. výročí událostí sametové revoluce je a bude předmětem mnoha reflexí, komentářů, analýz i hodnocení. Studenti byli symbolem naší cesty ke svobodné společnosti a proto pokládám za správné, abychom se právě my ve školství začali zabývat otázkou, co nám posledních dvacet let přineslo, jakou změnou jsme prošli a kam chceme jít dál," řekla úvodem ministryně školství Miroslava Kopicová.
Beseda ministryně Kopicové s Monikou Pajerovou, Šimonem Pánkem, Igorem Chaunem, Markem Bendou, Vlastimilem Ježkem, Pavlem Žáčkem a Janem Bubeníkem byla jednou ze série akcí, které MŠMT připravilo v souvislosti s oslavami výročí 17. listopadu. V uplynulých dnech byla pozornost věnována i problematice pronásledovaných pedagogů či projektu Příběhy bezpráví - měsíc filmu na školách, který pořádá společnost Člověk v tísni. MŠMT také vydalo Doporučení k výuce dějin 20. století.
Přílohy:
Zpráva o vývoji českého regionálního školství po roce 1989.pdf (179kB PDF)České vysoké školství po roce 1989.pdf (160kB PDF)
2 komentářů:
Jo jo, pan "doktor" Marek Benda jistě pronesl velmi kvalitní příspěvek na téma změn, které listopad 89 přinesl českému školství, o tom není pochyb. Sám je nastavoval a koštoval, místo Vokovické Sorbony máme práva v Plzni, s nimiž je velmi dobře sžit. Inu, prasata jsou u koryt a mlaskají mlaskají...
Jak se na to z nebe asi kouká jeho táta a co na to říká bývalý pan disident?
Okomentovat