Andrea Patáková: Je efektivní multitasking mýtus?

čtvrtek 22. října 2009 ·

Multitasking tak nějak patří k 21. století. Bývá požadavkem, když si hledáte práci, nutností, když tu práci vykonáváte, a volbou, když je vám 16 a máte dělat domácí úkol. Multitasking vám dovolí dělat více věcí najednou, což by možná mělo být efektivní. Ale je tomu opravdu tak? Jak nám multitasking pomáhá při učení? A co je to vlastně ten multitasking?

4 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
22. října 2009 v 17:05  

pane bože, to jsou bláboly :-(

Anonymní řekl(a)...
23. října 2009 v 11:44  

"To znamená, že lehce rozptylující vedlejší činnost může ve skutečnosti zlepšit koncentraci během provádění jednotvárné činnosti, při které by se nám jinak mysl zatoulala. Stejně tak se občas může multitasking vyplatit, když u nějaké činnosti musíme stejně čekat z důvodů, které neovlivníme."


Pokud si to dobře pamatuji, tak netrénovaný člověk se dokáže během dne 100% soustředit maximálně 5 až 6 minut.

Anonymní řekl(a)...
23. října 2009 v 15:52  

Vám to trvá tak dlouho? Zřejmě nejste dostatečné soustředěný a připravený. Např. dostatečné množství papíru je možno si připravit již v okamžiku, kdy musíme stejně čekat z důvodů, které neovlivníme. Tím lze ušetřit 1- až 2 minuty.

Anonymní řekl(a)...
23. října 2009 v 21:46  

Pro Anonyma 23. října 2009 v 15:52

Špatně jste to pochopil(a). Netrénovaný člověk je schopný se 100% soustředit maximálně po dobu 5 až 6 minut. S přípravou to nemá nic společného. Jde o schopnost zcela se odpoutat od ostatních vjemů.

Články dle data



Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018




Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.



WebArchiv - archiv českého webu



Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.