Jan Wagner: Web 2.0 nápady pro dějepisce

úterý 5. února 2008 ·

Nové online aplikace nabízejí spoustu možností pro využití ve výuce. Pro dějepisce se mohou hodit dvě: mashup Time Space Map, využívající Google Maps, a Simile Timeline, jednoduchý nástroj na tvorbu časových os. Obě pomůcky si můžete snadno a rychle vyzkoušet, takže jen pár poznámek k použitým technologiím.

  • Google Maps je online aplikace kombinující mapy a satelitní snímky zemského povrchu, k dispozici je apliakční rozhraní pro použití v dalších aplikacích.
  • Jako mashup označujeme kombinaci online aplikací (mash: šťouchat, kaše, rozšťouchat, míchanina, rozdrtit, rmut, porazit (ve hře); hovor., rozmačkat, utřít (na kaši), drť).
  • Time Space Map kombinuje Google Maps s daty z historie.
  • Simile Timelinedílen MIT vytváří z dat XML časové osy zobrazitelné online.


Příklady Simile Timeline využívající často data z Wikipedie:







Jan Wagner

0 komentářů:

Články dle data



Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018




Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.



WebArchiv - archiv českého webu



Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.