Obecným cílem Programu je modernizace vzdělávání v souladu s Dlouhodobým záměrem vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy ČR a na základě doporučení Národního programu rozvoje vzdělávání v České republice (Bílá kniha). Obecný cíl je realizován formou podpory projektů profesně orientovaných občanských sdružení pedagogických pracovníků v regionálním školství.
Dokument ke stažení:
Program (465 kB)
Program (512 kB)
Ministerstvo školství,
mládeže a tělovýchovy
Čj. 25941/2007-22
V Praze dne 22. ledna 2008
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (dále jen „ministerstvo“) k zabezpečení úkolů vyplývajících ze Zásad vlády pro poskytování dotací ze státního rozpočtu České republiky nestátním neziskovým organizacím ústředními orgány státní správy schválených usnesením vlády č. 114/2001 ze dne 7.2.2001 a usnesení vlády č. 631/2007 ze dne 11. června 2007 o Hlavních oblastech státní dotační politiky vůči nestátním neziskovým organizacím pro rok 2008, vyhlašuje tento program:
1. Obecná ustanovení
„Program stanovuje podmínky a pravidla poskytování a vyúčtování dotací ze státního rozpočtu na rok 2008 (dále jen „dotace“) občanským sdružením podle zákona č. 83/1990 Sb., o sdružování občanů, ve znění pozdějších předpisů, působícím v oblasti předškolního, základního a základního uměleckého vzdělávání (dále jen „sdružení“).
Sdružením poskytuje ministerstvo účelové dotace na základě § 7 odst. 1 písm f) zákona č. 218/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech a o změně některých souvisejících zákonů (rozpočtová pravidla), ve znění pozdějších předpisů, na předem vymezený okruh činností. Při poskytování dotací stanoví ministerstvo jednoznačně závazné účely a podmínky pro jejich použití.
1.1. Cíle a základní vymezení Programu
Obecným cílem Programu je modernizace vzdělávání v souladu s Dlouhodobým záměrem vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy ČR a na základě doporučení Národního programu rozvoje vzdělávání v České republice (Bílá kniha).
Obecný cíl je realizován formou podpory projektů profesně orientovaných občanských sdružení pedagogických pracovníků v regionálním školství.
Pro dotační rok 2008 je obecný cíl Programu specifikován do následujících modulů:
Modul A1: Uplatnění inovativních a efektivních forem výuky
Modul A2: Implementace Rámcových vzdělávacích programů do školních vzdělávacích programů
Modul A3: Vzdělávací a informační aktivity úzce oborově (předmětově) zaměřené
Modul A4: Prezentace umělecké práce pedagogických pracovníků
Modul A5: Podpora inkluzívního vzdělávání dětí a žáků se speciálními vzdělávacími potřebami
Program se vyhlašuje pro kalendářní rok 2008.
1.2. Vymezení Programu
Podpora projektů se netýká vydávání učebnic, učebních textů a učebních pomůcek. Dotaci nelze poskytnout na financování akcí, které jsou hrazeny z účelově vázaných finančních prostředků vyčleněných v normativu na dítě nebo žáka na programy a akce v rámci dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků. Rovněž nelze dotace poskytnout na pořádání soutěží a přehlídek vyhlašovaných, popřípadě spoluvyhlašovaných ministerstvem podle vyhlášky MŠMT č. 55/2005 Sb., o podmínkách organizace a financování soutěží a přehlídek v zájmovém vzdělávání.
V rámci modulů budou podporovány především činnosti publikační, informační a vzdělávací. Cílovou skupinou uživatelů dotace jsou pedagogičtí pracovníci mateřských škol, 1. stupně základních škol a základních uměleckých škol.
Projekty předložené v rámci tohoto programu musí realizovat jeden nebo více zde definovaných modulů.
1.2.1. Modul A1: Uplatnění inovativních a efektivních forem výuky
Projekty by měly být zaměřeny zejména na možnosti uplatňování různých inovativních forem výuky - např. projektová nebo víceúrovňová výuka, možnosti práce žáků mimo školu (v terénu) v rámci projektové či jiné výuky, celoškolní aktivity, spolupráce několika škol v rámci regionu i mimo něj, práce s žáky mimořádně nadanými apod., a to v oboru odborné působnosti sdružení.
1.2.2. Modul A2: Implementace Rámcových vzdělávacích programů do školních vzdělávacích programů
Projekty by měly být zaměřeny zejména na různé způsoby, možnosti a metodiku implementace RVP do prostředí ŠVP, metody autoevaluace vzdělávací práce učitele, a to v oboru odborné působnosti sdružení.
1.2.3. Modul A3: Vzdělávací a informační aktivity úzce oborově (předmětově) zaměřené
Projekty by měly být zaměřeny výrazně oborově (předmětově). Výstupem projektů by měly být zejména semináře a jiné vzdělávací akce především pro oborové metodiky, dále časopisy a bulletiny a sborníky ze seminářů. Projekty mohou být také zaměřeny na plnění cílů vládních usnesení, týkajících se předškolního, základního a základního uměleckého vzdělávání např. práce s žáky směřující k prosazování rovnosti žen a mužů, spolupráce žáků v základním vzdělávání se seniory (např. setkávání s pamětníky, poznávání rodinné a regionální historie, práce na PC, umělecká vystoupení), snižování latence domácího násilí, atp.
1.2.4. Modul A4: Prezentace umělecké práce pedagogických pracovníků
Projekty by měly být zaměřeny zejména na různé formy prezentace výsledků umělecké práce občanských sdružení a tvorby pedagogických pracovníků (např. výstavy výtvarných prací, koncertní nebo hudebně dramatická činnost …..).
1.2.5. Modul A5: Podpora inkluzívního vzdělávání dětí a žáků se speciálními vzdělávacími potřebami
Projekty by měly být zaměřeny na podporu vzdělávání dětí a žáků se zdravotním postižením, zdravotním znevýhodněním, sociálním znevýhodněním ve školách hlavního vzdělávacího proudu, tzn. v běžných mateřských a základních školách a základních uměleckých školách; ve školách pro žáky jiného typu postižení, než je zaměření školy, nebo pro žáky postižené více vadami nebo autismem. Při plánování vzdělávacích či osvětových akcí pro pedagogické i další pracovníky doporučujeme využít odborníků ze speciálně pedagogických center a středisek výchovné péče.
1.3. Příjemce dotace
Dotace na realizaci jednotlivých projektů jsou určeny pro sdružení, v jejichž stanovách je obsažena činnost směřující především do oblasti regionálního školství a jsou registrována ministerstvem vnitra nejméně jeden rok před uzávěrkou přijímání žádostí.
Dotace jsou určeny pouze pro sdružení s celostátní působností, jejichž členskou základnu tvoří minimálně ze 70 % pedagogičtí pracovníci (podle § 2 zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů).
Sdružením bude ministerstvem poskytnuta účelová dotace ze státního rozpočtu, a to na projekty splňující níže uvedené náležitosti a schválené ministerstvem. Ministerstvo stanoví účel a způsob využití finančních prostředků poskytovaných sdružením.
Ministerstvo doporučuje sdružením, aby se registrovala do budovaného systému na Portálu veřejné správy (http://portal.gov.cz) v sekci "Nestátní neziskové organizace".
1.4. Cílová skupina uživatelů dotace a zaměření projektů
Cílovou skupinou uživatelů dotace jsou pedagogičtí pracovníci mateřských škol, 1. stupně základních škol a základních uměleckých škol. Na projekty zaměřené na pedagogické pracovníky 2. stupně základních škol, středních škol a vyšších odborných škol se Program nevztahuje. Program se také nevztahuje na projekty zaměřené na environmentální vzdělávání, výchovu a osvětu.
2. Předkládání žádostí a projektů
2.1. Termín předložení žádosti s projektem
Žádost o dotaci na rok 2008 potvrzená statutárním orgánem oprávněným jednat jménem sdružení musí být sdružením předložena ministerstvu ve dvojím tištěném vyhotovení a v jednom elektronickém vyhotovení (formát MS Word) nejpozději do 29. února 2008 (tato lhůta je zachována, je-li nejpozději 29. února 2008 podána žádost u ministerstva nebo je-li nejpozději tento den podána držiteli poštovní licence zásilka adresovaná ministerstvu a obsahující žádost).
Žádosti se zasílají na adresu:
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
odbor předškolního, základního a základního uměleckého vzdělávání
Karmelitská 7
118 12 Praha 1
emailová adresa: pohorely@msmt.cz
2.2. Náležitosti žádosti
Žádost musí mít tyto náležitosti:
2.2.1. Průvodní dopis
V průvodním dopise, ve kterém je vyjádřen obsah žádosti, bude uvedeno jméno statutárního orgánu, otisk razítka sdružení a podpis statutárního orgánu.
2.2.2. Kopie stanov sdružení
Součástí žádosti je ověřená kopie stanov sdružení s registrací Ministerstvem vnitra ve znění pozdějších změn a doplňků (netýká se sdružení, která obdržela dotaci v roce 2007 s výjimkou případů, kdy došlo ke změnám stanov). Ověřená kopie stanov sdružení se k žádosti přikládá pouze v jednom výtisku.
2.2.3. Vyplněný formulář žádosti o dotaci
Vzor formuláře žádosti o dotaci je v příloze č. 1 tohoto Programu. Vyplněný formulář sdružení zašle také v elektronické podobě (na přiložené disketě/CD nebo na emailovou adresu uvedenou v bodu 2.1. tohoto Programu). Prázdný formulář lze získat na adrese www.msmt.cz, odkaz Vzdělávání » Základní školství » Dokumenty » Dotace/rozvojové programy.
2.2.4. Projekt
Náležitosti popisu projektu jsou uvedeny v samostatné části tohoto Programu (bod 2.3.). Popis projektu musí být zaslán také v elektronické podobě (na přiložené disketě/CD nebo na emailovou adresu uvedenou v bodu 2.1. tohoto Programu). Popis projektu musí být v rozsahu nejvýše 4 strany textu formátu A4.
Každé sdružení má možnost předložit v programu pouze jeden projekt, který může zahrnovat jeden nebo více modulů.
Projekt bude posuzován jako celek ve vzájemné souvislosti s ostatní činností sdružení. Z popisu projektu musí proto být zcela zřejmé, jak je zasazen do rámce činnosti sdružení. Nelze předkládat samostatné projekty bez kontextu s prací sdružení. Zároveň doporučujeme připravit návrh projektu tak, aby poskytoval dostatek podkladů pro posouzení projektu podle všech kritérií, uvedených v tomto Programu.
2.3. Náležitosti projektu
Projekt musí být zpracován v následujícím členění:
2.3.1. Název projektu.
2.3.2. Jméno a příjmení fyzické osoby zodpovědné za realizaci projektu.
2.3.3. Podrobný popis projektu
Zde bude stručně a výstižně uvedeno:
-
Cíl (účel) projektu a jeho zdůvodnění.
-
Stručný popis současného stavu problematiky, kterou projekt řeší; souvislost projektu s ostatní činností sdružení.
-
Vymezení modulů, které bude projekt realizovat.
-
Rozsah záměru (počet zapojených členů sdružení; přibližný počet osob, na který bude mít projekt dopad; působnost v regionech ČR; jiné údaje).
-
Rámcový časový a pracovní harmonogram realizace projektu a jeho částí.
-
Materiální a personální zabezpečení projektu.
-
Veškeré další podstatné údaje o projektu, zejména informace o tom, jakým způsobem bude prezentována dotace ministerstva ve výstupech projektu.
-
Celkový rozpočet na realizaci projektu a rozpočet požadované dotace rozpracovaný v položkovém členění rozpočtové skladby.
-
Zdůvodnění jednotlivých položek rozpočtu, zejména podrobné zdůvodnění osobních nákladů.
3. Výběr projektů
3.1. Způsob výběru projektů
Každá doručená žádost se posuzuje ve dvou fázích:
-
Kontrola dodržení termínu pro podávání žádostí a kontrola formální úplnosti žádosti a projektu podle části 2 tohoto Programu. Jakýkoliv formální nedostatek v předložené žádosti nebo nedodržení termínu pro podání žádosti je důvodem k vyřazení žádosti.
-
Posouzení projektu výběrovou komisí podle kritérií stanovených tímto Programem.
Dotace budou sdružení poskytovány po schválení návrhu na rozdělení dotací ministrem školství, mládeže a tělovýchovy a po rozpisu státního rozpočtu na rok 2008 v kapitole 333. Rozhodnutí ministerstva o přidělení dotace je považováno za konečné. Návrh na rozdělení dotací vychází z výsledku jednání výběrové komise jmenované náměstkem ministra. Dotace jsou sdružením uvolňovány v souladu s vydanými rozhodnutími, avšak při respektování případných regulačních opatření v čerpání výdajů státního rozpočtu republiky.
Zaslané projekty (včetně příloh) se předkladatelům nevracejí, a to ani v případě neschválení dotace. Záporné rozhodnutí bude předkladatelům oznámeno dopisem se stručným zdůvodněním zamítnutí projektu.
3.2. Kritéria pro posuzování projektů
Výběrová komise posuzuje projekty podle určených kritérií. Kritéria jsou rozdělena do několika oblastí a jsou dále specifikována. Každé kritérium je bodově ohodnoceno. Zároveň je stanovena minimální bodová hranice v každé oblasti kritérií, kterou musí projekt dosáhnout, aby mohl postoupit do dalšího výběru. Věcně příslušné odbory ministerstva ohodnotí splnění každého kritéria určitým počtem bodů, od 0 bodů (včetně případu, kdy projekt neobsahuje údaje, podle kterých by bylo možno posoudit úroveň splnění kritéria) do maxima stanoveného pro dané kritérium. Celkový počet bodů rozhoduje o úspěšnosti při konečném rozhodování o přidělení dotace.
Kritéria pro posuzování projektu s jejich další specifikací jsou uvedena v příloze č. 6 tohoto Programu.
4. Všeobecné podmínky pro poskytování a používání dotací
4.1. Obecná pravidla
Základní podmínkou pro poskytnutí dotace je vyrovnání veškerých splatných finančních závazků sdružení vůči státnímu rozpočtu ČR za předchozí kalendářní roky. Dotace nebude poskytnuta v případě, že sdružení dosud nevyúčtovalo dotaci z předchozích let, či se v předchozích letech dopustilo jiného porušení rozpočtové kázně.
Na dotace není právní nárok.
Projekt realizovaný v rámci tohoto Programu nebude možné znovu předkládat a realizovat prostřednictvím výzev Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.
Dotace lze použít pouze na neinvestiční výdaje. Dotace nesmí zásadně přesáhnout 70 % plánovaných (rozpočtovaných) neinvestičních výdajů sdružení na realizaci projektu. Na požádání může být poskytnuta dotace až do výše 100 % rozpočtových neinvestičních výdajů schváleného projektu. Pokud dosažené příjmy sdružení budou nižší než plánované, nesmí použití poskytnuté dotace přesáhnout 70 % skutečných neinvestičních výdajů sdružení na uskutečnění projektu. V případě, že podíl státní dotace bude vyšší než 70 %, musí být finanční prostředky, převyšující tento podíl, vráceny do státního rozpočtu. V odůvodněných případech může ministerstvo stanovené procento zvýšit.
Dotace se poskytuje sdružení jen na úhradu nezbytných nákladů realizovaného projektu, což znamená, že do rozpočtu projektu nesmí být zakalkulován zisk. Zisk nesmí být z dotace ani fakticky realizován. Sdružení nesmí poskytovat prostředky z dotace jiným fyzickým nebo právnickým osobám, pokud se nejedná o úhradu výkonů a služeb spojených s realizací schváleného projektu. Tyto jiné právnické nebo fyzické osoby musí zajistit obdobné dodržení podmínek, k nimž bylo sdružení zavázáno v rozhodnutí poskytovatele.
Dotace jsou sdružení uvolňovány na základě ministerstvem vydaného rozhodnutí podle uvedeného platebního kalendáře a v souladu s regulací výdajů státního rozpočtu.
Sdružení odpovídají za hospodárné použití rozpočtových prostředků v souladu s účely, pro které byly poskytnuty, a za jejich řádné a oddělené sledování v účetnictví v souladu s obecně platnými předpisy. Kontrolu nakládání s finančními prostředky provádějí příslušné orgány podle zákona č. 320/2001 Sb., o finanční kontrole ve veřejné správě a o změně některých zákonů (zákon o finanční kontrole), ve znění pozdějších předpisů, zákona č. 337/1992 Sb., o správě daní a poplatků, ve znění pozdějších předpisů, popřípadě podle zákona č. 166/1993 Sb., o Nejvyšším kontrolním úřadu, ve znění pozdějších předpisů.
Ministerstvo je na základě zákona č. 320/2001 Sb. oprávněno kontrolovat nakládání s poskytnutou dotací, zejména zda jsou prostředky dotace účelně využívány a zda byly dodrženy podmínky stanovené v rozhodnutí o poskytnutí dotace.
Při zjištění neoprávněného použití nebo zadržení prostředků státního rozpočtu budou uplatněny sankce v souladu se zákonem č. 218/2000 Sb.
Změna účelu poskytovaných dotací bude povolována pouze výjimečně na základě písemné žádosti. Povolení změny účelů dotací (rozpočtů projektů) bude potvrzeno vydáním nového rozhodnutí o poskytnutí dotace. O změnu účelu dotace lze požádat ministerstvo písemně nejpozději do 31.10.2008.
V korespondenci, vztahující se k dotacím, je nutné vždy uvádět číslo rozhodnutí.
O dotovaných projektech budou na internetové stránce ministerstva (www.msmt.cz) zveřejněny následující informace: název sdružení a kontaktní údaje (adresa, e-mail, adresa webových stránek), název projektu, anotace projektu, výše dotace a závěrečná tisková zpráva.
4.2. Pozitivní vymezení účelu použití dotace
Dotace se poskytuje pouze na neinvestiční výdaje a to zejména na:
-
nákup materiálu souvisejícího s projektem,
-
služby bezprostředně související s projektem,
-
úhradu cestovních náhrad spojených s tuzemskými pracovními cestami bezprostředně souvisejícími s projektem (v rozsahu stanoveném zákonem č. 262/2006 Sb., zákoník práce),
-
telekomunikační a poštovní služby bezprostředně související s projektem,
-
úhradu mzdových nákladů, včetně odvodů zaměstnavatele, které jsou odměnou za realizaci schváleného projektu; konkrétní výše dotace na mzdy se stanoví s přihlédnutím k úrovni platu za srovnatelnou činnost v souladu se zákonem č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů, a s nařízením vlády č. 564/2006 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě,
-
ostatní osobní výdaje bezprostředně související s projektem (v rámci dohody o provedení práce).
4.3. Negativní vymezení účelu použití dotace
Dotaci nelze použít na:
-
výdaje na pohoštění a dary,
-
úhradu cestovních náhrad spojených se zahraničními cestami,
-
na financování podnikatelských aktivit a výdělečnou činnost sdružení,
-
pronájem dopravního prostředku,
-
mzdy funkcionářů a zaměstnanců sdružení, v případě, že se vykonávaná práce nevztahuje k řešení projektu
-
nákup či oprava prostředků výpočetní ani jiné techniky, komunikační či spotřební elektroniky (PC, video, fotoaparáty, přehrávače, mobilní telefony apod.).
5. Všeobecné podmínky pro vyúčtování poskytnutých dotací
5.1. Obecná pravidla
Poskytované finanční prostředky (dotace) je nutné vyúčtovat k 31. 12. 2008 ve smyslu časového použití rozpočtových prostředků (použijí se formuláře v příloze č. 2 a 3).
Poskytnutá dotace musí být vyúčtována a vyúčtování předáno ministerstvu (odboru, který vydal rozhodnutí o poskytnutí dotace) samostatně na formulářích uvedených v příloze č. 2 a 3 nejpozději do 15. února 2009. Neoddělitelnou součástí vyúčtování dotace je její věcné vyhodnocení. Při nedodržení těchto podmínek bude vyúčtování vráceno sdružení k doplnění. Věcné vyhodnocení zahrnuje vypracování hodnotící zprávy a tiskové zprávy shrnující celkové výsledky projektu (obě zprávy také v elektronické podobě).
Pro zpracování hodnotící zprávy a tiskové zprávy shrnující výsledky projektu použijí sdružení formuláře uvedené v příloze č. 4 a 5 tohoto Programu.
Zároveň s vyúčtováním musí být poukázány nevyčerpané finanční prostředky na účet ministerstva, včetně avíza k platbě. Pokud budou prostředky vráceny do 31. 12. 2008, musí být poukázány na účet ministerstva, z kterého byla dotace v daném roce poskytnuta, včetně avíza k platbě. Po 31. 12. 2008 budou nevyčerpané prostředky poukázány na depozitní účet ministerstva č. 6015-821001/0710.
Při peněžním styku s ministerstvem jako variabilní symbol je nutné uvést číslo rozhodnutí o poskytnutí dotace. V případě, že se jedná o sdružení, která přerozdělují finanční prostředky na další organizační jednotky, zodpovídají tato sdružení za dodržení účelů, na které byly dotace poskytnuty. Vyúčtování pak předají na předepsaných formulářích (viz přílohy č. 2 a 3) celkově (včetně sumarizace) za přidělené dotace s tím, že připojí vyúčtování jednotlivých organizačních jednotek.
Součástí vyúčtování dotace jsou kopie prvotních účetních dokladů, které se přikládají k formuláři vyúčtování. Ministerstvo si vyhrazuje právo dále požadovat předložení informační a hodnotící zprávy o jednotlivé akci nebo skupině akcí, na kterou byly dotace použity, průběžně sledovat publikační činnost, navštěvovat vybrané akce pořádané sdružením a financované z poskytnuté dotace pověřeným pracovníkem ministerstva a požadovat další vhodný způsob kontroly.
Sdružení je dále povinno oznámit do osmi dnů (od rozhodnutí orgánů sdružení o jeho rozpuštění, transformaci nebo sloučení, nebo od jiné události) ministerstvu svůj zánik, transformaci, sloučení, změnu identifikačních údajů, komunikačního, bankovního spojení apod. Současně je sdružení povinno přednostně vypořádat případné vztahy se státním rozpočtem.
Dotace podléhají finančnímu vypořádání podle vyhlášky č. 551/2004 Sb., kterou se stanoví zásady a termíny finančního vypořádání vztahů se státním rozpočtem, státními finančními aktivy nebo Národním fondem.
5.2. Povinnosti příjemce dotace (sdružení)
Příjemce dotace je povinen vykonávat tyto činnosti:
-
realizace projektu dle rozhodnutí,
-
vyúčtování přidělené dotace na formulářích uvedených v příloze č. 2 a 3 tohoto Programu a v rozsahu potřebných dokladů podle bodu 5.1. tohoto Programu,
-
vypracování závěrečné hodnotící zprávy a její předání ministerstvu na adresu uvedenou v části 2.1. tohoto Programu (v písemné i elektronické podobě) na formulářích uvedených v příloze č. 4 tohoto Programu,
-
vypracování závěrečné tiskové zprávy shrnující celkové výsledky projektu (v rozsahu maximálně poloviny strany A4 stručné informace o projektu ve formě novinové zprávy) a její předání ministerstvu na adresu uvedenou v části 2.1. tohoto Programu (v písemné i elektronické podobě) na formulářích uvedených v příloze č. 5 tohoto Programu.
6. Účinnost
Tento Program nabývá účinnosti dnem 22. ledna 2008.
7. Přílohy
Příloha č. 1: Formulář žádosti
Příloha č. 2: Formulář vyúčtování poskytnuté dotace
Příloha č. 3: Přehled o úhradách plateb - Neinvestiční prostředky
Příloha č. 4: Hodnotící zpráva projektu
Příloha č. 5: Tisková zpráva projektu
Příloha č. 6: Kritéria pro posouzení projektu
RNDr. Jindřich Kitzberger
náměstek ministra
Žádost občanského sdružení o státní dotaci v roce 2008
Evidenční číslo:……………………………………………………
(doplní MŠMT)
Název poskytovatele dotace |
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy | ||||||||
Název dotačního programu |
Program na podporu činnosti občanských sdružení působících v oblasti předškolního, základního a základního uměleckého vzdělávání v roce 2008 | ||||||||
|
| ||||||||
Název projektu |
| ||||||||
1. Identifikační údaje o předkládajícím sdružení | |||||||||
Název sdružení |
| ||||||||
Obec |
| ||||||||
Část obce |
| ||||||||
PSČ |
|
Kód obce |
| ||||||
Kraj |
|
Okres |
| ||||||
Ulice |
| ||||||||
Č.p. |
|
Č.o. |
| ||||||
Telefon |
| ||||||||
Fax |
| ||||||||
|
| ||||||||
Prezentace na Internetu |
http:// | ||||||||
IČ |
|
DIČ |
| ||||||
Číslo a datum registrace u MV |
| ||||||||
Adresa peněžního ústavu |
| ||||||||
Číslo účtu |
| ||||||||
Adresa příslušného finančního úřadu |
| ||||||||
2. Statutární orgán (statutární zástupci sdružení) | |||||||||
Jméno, titul, funkce |
| ||||||||
Kontaktní adresa |
| ||||||||
Telefon/Fax |
| ||||||||
|
| ||||||||
Jméno, titul, funkce |
| ||||||||
Kontaktní adresa |
| ||||||||
Telefon/Fax |
| ||||||||
|
| ||||||||
Jméno, titul, funkce |
| ||||||||
Kontaktní adresa |
| ||||||||
Telefon/Fax |
| ||||||||
|
| ||||||||
3. Charakteristika sdružení s ohledem na dosavadní zaměření činnosti | |||||||||
Typ poskytovaných služeb (provozovaných činností) |
| ||||||||
Další projekty realizované předkládajícím sdružením v kalendářním roce 2008 |
| ||||||||
4. Působnost sdružení (uveďte jednu možnost, která v působnosti převažuje) | |||||||||
Mezinárodní (územní vymezení) |
| ||||||||
Celostátní |
| ||||||||
Krajská (název/názvy regionu) |
| ||||||||
Místní (název lokality) |
| ||||||||
5. Počet placených zaměstnanců sdružení (aktuální stav) | |||||||||
Celkový počet placených zaměstnanců |
| ||||||||
Přepočtený počet placených zaměstanců (na plné pracovní úvazky) |
| ||||||||
Počet členů sdružení |
| ||||||||
Počet členů sdružení – pedagogických pracovníků (§ 2 zákona č. 563/2004 Sb., pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů) |
| ||||||||
tj. % z celkového počtu členů sdružení |
| ||||||||
6. Údaje o projektu, na který je žádána státní dotace v roce 2008 | |||||||||
Název projektu |
| ||||||||
Doba realizace projektu |
| ||||||||
Místo realizace projektu |
| ||||||||
Ve kterém kraji/krajích je projekt realizován |
| ||||||||
Byl projekt dotován ze státního rozpočtu v minulém kalendářním roce? Pokud ano, uveďte kterým orgánem a v jaké výši. |
| ||||||||
Anotace projektu (max. 10 řádek, bude zveřejněna) |
| ||||||||
Realizátor projektu (řešitel) | |||||||||
Jméno, titul, funkce |
| ||||||||
Organizace |
| ||||||||
Adresa |
| ||||||||
Telefon / Fax / Email |
| ||||||||
Počet přepočtených zaměstnanců sdružení zajišťujících realizaci projektu (na který je žádána státní dotace pro rok 2008) |
| ||||||||
Počet dobrovolníků podílejících se na realizaci projektu |
| ||||||||
7. Základní údaje o rozpočtových nákladech na projekt (na který je žádána státní dotace pro rok 2008) | |||||||||
Celkové náklady projektu |
| ||||||||
|
z toho neinvestiční výdaje (NIV)celkem |
| |||||||
|
z toho osobní náklady (mzdy, platy, OOV, pojistné) |
| |||||||
z toho ostatní neinvestiční výdaje (ONIV) (materiální výdaje, služby, cestovné) |
| ||||||||
z toho investiční výdaje celkem |
| ||||||||
Celková výše požadované dotace projektu celkem (pouze neinvestiční výdaje) |
| ||||||||
|
z toho osobní náklady (mzdy, platy, OOV, pojistné) |
| |||||||
z toho ostatní neinvestiční výdaje (ONIV) (materiální výdaje, služby, cestovné) |
| ||||||||
Vlastní podíl sdružení na financování projektu |
v celkové částce |
| |||||||
v procentech |
| ||||||||
Podíl dalších ústředních orgánů na financování projektu – předpoklad |
Název |
v celkové částce |
v procentech | ||||||
|
|
| |||||||
Podíl územních samosprávných celků na financování projektu – předpoklad |
Název |
v celkové částce |
v procentech | ||||||
|
|
| |||||||
Podíl dalších subjektů na financování projektu – předpoklad |
Název |
v celkové částce |
v procentech | ||||||
|
|
| |||||||
Podíl zahraničních zdrojů na financování projektu – předpoklad |
Název |
v celkové částce |
v procentech | ||||||
|
|
| |||||||
8. Údaje o celkových příjmech a výdajích sdružení v roce 2007 | |||||||||
Příjmy od odběratelů služeb celkem |
| ||||||||
Příspěvky ústředních orgánů, územně samosprávných celků |
| ||||||||
Dary nadací, z podnikatelské sféry apod. (uvedení částky a označení dárce) |
| ||||||||
Příjmy z členských příspěvků |
| ||||||||
Další příjmy |
| ||||||||
Celkové výdaje v roce 2007 |
|
Datum : Podpis statutárního orgánu :
Razítko sdružení :
Příloha č. 2 – Formulář vyúčtování poskytnuté dotace sdružení v roce 2008
Číslo rozhodnutí |
|
Název projektu |
|
Název sdružení |
|
údaje v Kč
1 |
Výše poskytnuté dotace | |
1.1. neinvestiční prostředky (poskytnuto celkem) |
| |
1.2. z toho: osobní náklady (mzdy, platy, OOV, pojistné) celkem |
| |
2 |
Vyúčtování dotace | |
2.1. neinvestiční prostředky (čerpáno celkem) |
| |
2.2. z toho: osobní náklady (mzdy, platy, OOV, pojistné) celkem |
| |
3 |
Skutečné celkové vynaložené náklady na projekt | |
3.1. neinvestiční prostředky (vynaloženo celkem) |
| |
3.2. z toho: osobní náklady (mzdy, platy, OOV, pojistné) celkem |
| |
3.3. investiční prostředky (vynaloženo celkem) |
| |
4 |
Rozdíl (ř. 1.1. - ř. 2.1.) | |
4.1. k vrácení ministerstvu – neinvestiční prostředky |
| |
5 |
Procentuální čerpání dotace z celkově skutečně vynaložených nákladů na akci ((ř. 2.1./ř.3.1.) x 100) | |
skutečně čerpaná dotace tvoří podíl % |
| |
6 |
Místo uložení dokladů | |
| ||
7 |
Datum vyúčtování |
|
8 |
Zpracoval, telefon | |
| ||
9 |
Jméno a podpis statutárního zástupce sdružení, otisk razítka sdružení | |
| ||
10 |
Stanovisko revizního orgánu (příp. pracovníků pověřených kontrolou) | |
| ||
11 |
Přílohy | |
|
Příloha č. 3 - Přehled o úhradách plateb - Neinvestiční prostředky
Číslo rozhodnutí |
|
Název projektu |
|
Název sdružení |
|
Položka |
Číslo dokladu *) |
Účel použití |
Částka v Kč |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Čerpání celkem |
|
*) podle účetnictví, resp. podle záznamů v účetních knihách
Příloha č. 4: Hodnotící zpráva projektu
Číslo rozhodnutí |
|
Název projektu |
|
Název sdružení |
|
Adresa sdružení |
|
Statutární orgán |
|
1. Kvantitativní údaje | |||
Celkové náklady projektu |
| ||
Poskytnutá dotace celkem |
|
tj. % |
|
Čerpáno z dotace celkem |
| ||
Další kvantitativní údaje podle charakteru projektu | |||
(sdružení doplní řádky či stránky podle potřeby) | |||
2. Věcné vyhodnocení projektu | |||
(sdružení doplní řádky či stránky podle potřeby) |
Datum: |
|
Jméno a podpis statutárního orgánu |
……………….……………………………………………………… |
Příloha č. 5: Tisková zpráva projektu
(Tisková zpráva bude zveřejněna)
Číslo rozhodnutí |
|
Poskytovatel |
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy |
Program |
Program na podporu činnosti občanských sdružení působících v oblasti předškolního, základního a základního uměleckého vzdělávání v roce 2008 |
Název projektu |
|
Název sdružení |
|
Adresa sdružení, email, web |
|
Statutární orgán |
|
Poskytnutá dotace |
Anotace projektu (max. 10 řádek) |
Tisková zpráva (max. polovina stránky A4) |
Datum: |
|
Jméno a podpis statutárního orgánu |
……………….……………………………………………………… |
Příloha č. 6 – Kritéria pro posouzení projektu
1. Přehled kritérií a bodového ohodnocení
Kritérium |
Maximální počet bodů |
Minimum pro postup do dalšího výběru |
CELKEM |
80 |
59 |
A. Soulad s cílem programu a moduly |
20 |
17 |
A.1. Soulad obsahu projektu s cílem a základním vymezením programu |
5 |
U kritéria A.1. a A.4. je minimum 4 bodyU kriteria A3 je minimum 5 bodů |
A.2. Soulad obsahu projektu s vyhlášenými moduly |
5 | |
A.3. Soulad obsahu projektu s činností sdružení |
5 | |
A.4. Soulad obsahu projektu s cíli vzdělávací politiky ministerstva |
5 | |
B. Odborná úroveň projektu |
20 |
14 |
B.1. Propracovanost, srozumitelnost projektu |
4 |
|
B.2. Proveditelnost projektu |
4 | |
B.3. Reálnost realizačního plánu |
4 | |
B.4. Odborná úroveň projektu |
4 | |
B.5. Rozsah a dosah projektu |
4 | |
C. Personální a materiální zajištění projektu |
20 |
14 |
C.1. Odborné předpoklady řešitelů |
5 |
|
C.2. Kapacita řešitelského týmu |
5 | |
C.3. Realizace projektu členy sdružení |
5 | |
C.4. Materiální a prostorové podmínky sdružení vzhledem k možnostem realizace projektu |
5 | |
D. Rozpočet projektu |
20 |
14 |
D.1. Soulad s podmínkami pro použití finančních prostředků stanovenými Programem |
4 |
U kritéria D.1. je minimum 4 body |
D.2. Přiměřenost výše požadovaných finančních prostředků k cílům a obsahu projektu – v celkové částce |
4 | |
D.3. Přiměřenost výše požadovaných finančních prostředků k cílům a obsahu projektu – v jednotlivých položkách |
4 | |
D.4. Odůvodnění položek rozpočtu |
4 | |
D.5. Vlastní finanční podíl předkladatele či účast jiných partnerů |
4 |
2. Informace a pokyny k hodnocení projektů
Výběrová komise posuzuje projekty podle uvedených kritérií. Kritéria jsou rozdělena do několika oblastí, která jsou dále specifikována. Každé kritérium je bodově ohodnoceno. Zároveň je stanovena minimální bodová hranice v každé oblasti kritérií, kterou musí projekt dosáhnout, aby mohl postoupit do dalšího výběru.
Splnění každého kritéria se ohodnotí určitým počtem bodů, od 0 bodů (kritérium není vůbec splněno, včetně případu, kdy projekt neobsahuje údaje, podle kterých by bylo možno posoudit úroveň splnění kritéria) do maxima stanoveného pro dané kritérium. Kritérium A.3 a D.1. je nutno splnit s plným počtem bodů, aby projekt mohl postoupit do dalšího výběru. Celkový počet bodů rozhoduje o úspěšnosti při konečném rozhodování o přidělení dotace.
3. Komentář k jednotlivým kritériím
Pro posouzení splnění jednotlivých kritérií se používají následující stupnice hodnocení a charakteristiky jednotlivých stupňů (počtu bodů):
Kritérium | |
Počet bodů |
|
A. Shoda s cílem programu a moduly | |
A.1. Soulad obsahu projektu s cílem a základním vymezením programu | |
A.2. Soulad obsahu projektu s vyhlášenými moduly. | |
(následující charakteristiky jsou společné pro kritéria A.1., A.2.) | |
0 |
Celý projekt je v přímém rozporu s cílem programu (s vyhlášenými moduly) nebo projekt neobsahuje údaje, podle kterých by bylo možno posoudit úroveň splnění kritéria. |
2 |
Projekt je v částečném souladu s cílem programu (s vyhlášenými moduly), větší část požadovaných dotovaných aktivit je zaměřena mimo cíl programu (mimo vyhlášené moduly). |
3 |
Projekt je v částečném souladu s cílem programu (s vyhlášenými moduly), přibližně polovina požadovaných dotovaných aktivit je zaměřena mimo cíl programu (mimo vyhlášené moduly). |
4 |
Projekt je v částečném souladu s cílem programu (s vyhlášenými moduly), menší část požadovaných dotovaných aktivit je zaměřena mimo cíl programu (mimo vyhlášené moduly). |
5 |
Projekt je plně v souladu s cílem programu (s vyhlášenými moduly). |
A.3. Soulad obsahu projektu s činností sdružení | |
0 |
Celý projekt je v přímém rozporu s činností předkládajícího sdružení nebo projekt neobsahuje údaje, podle kterých by bylo možno posoudit úroveň splnění kritéria. |
2 |
Projekt je v částečném souladu s činností předkládajícího sdružení, větší část požadovaných dotovaných aktivit je zaměřena mimo činnost předkládajícího sdružení. |
3 |
Projekt je v částečném souladu s činností předkládajícího sdružení, přibližně polovina požadovaných dotovaných aktivit je zaměřena mimo činnost předkládajícího sdružení. |
4 |
Projekt je v částečném souladu s činností předkládajícího sdružení, menší část požadovaných dotovaných aktivit je zaměřena mimo činnost předkládajícího sdružení. |
5 |
Projekt je plně v souladu s činností předkládajícího sdružení. |
A.4. Soulad obsahu projektu s cíli vzdělávací politiky ministerstva | |
0 |
Celý projekt je v přímém rozporu s cíli vzdělávací politiky ministerstva nebo projekt neobsahuje údaje, podle kterých by bylo možno posoudit úroveň splnění kritéria. |
2 |
Projekt je v částečném souladu s cíli vzdělávací politiky ministerstva, větší část požadovaných dotovaných aktivit je zaměřena mimo cíle vzdělávací politiky ministerstva. |
3 |
Projekt je v částečném souladu s cíli vzdělávací politiky ministerstva, přibližně polovina požadovaných dotovaných aktivit je zaměřena mimo cíle vzdělávací politiky ministerstva. |
4 |
Projekt je v částečném souladu s cíli vzdělávací politiky ministerstva, menší část požadovaných dotovaných aktivit je zaměřena mimo cíle vzdělávací politiky ministerstva. |
5 |
Projekt je plně v souladu s cíli vzdělávací politiky ministerstva. |
B. Odborná úroveň projektu | |
B.1. Propracovanost, srozumitelnost projektu | |
0 |
Projekt je zpracován ve zcela nedostatečném rozsahu, jednotlivé parametry projektu jsou popsány nesrozumitelně nebo jen velmi obecně, popis projektu neobsahuje všechny požadované části. |
1 |
Projekt je zpracován v minimálním rozsahu, jednotlivé parametry projektu jsou popsány velmi stručně nebo pouze obecně, popis projektu neobsahuje všechny požadované části. |
2 |
Projekt je zpracován v dostatečném rozsahu, jednotlivé parametry projektu jsou popsány pouze stručně nebo obecně, popis projektu obsahuje všechny požadované části. |
3 |
Projekt je zpracován v dostatečném rozsahu, popis jednotlivých parametrů projektu není vyvážený, některé části jsou popsány pouze obecně, popis projektu obsahuje všechny požadované části. |
4 |
Všechny části projektu jsou zpracovány v dostatečném rozsahu, jednotlivé parametry projektu jsou popsány konkrétně a srozumitelně a tvoří vyvážený systémový celek, popis projektu obsahuje všechny požadované části. |
B.2. Proveditelnost projektu | |
0 |
Členění projektu a návaznost jednotlivých dílčích částí je nedostatečné (nelogické), tím neskýtá záruku úspěšného řešení a dosažení stanovených cílů projektu. |
1 |
V členění projektu a provázanosti jednotlivých dílčích částí jsou větší nedostatky, které zkomplikují naplnění stanovených cílů projektu. |
2 |
V členění projektu a provázanosti jednotlivých dílčích částí jsou drobné nedostatky, které mohou komplikovat naplnění stanovených cílů projektu. |
3 |
V členění projektu a provázanosti jednotlivých dílčích částí jsou jednotlivé nedostatky, které ale nebudou komplikovat naplnění stanovených cílů projektu. |
4 |
Projekt je správně strukturován na dílčí části se vzájemnou logickou návazností a propojeností, tím je zabezpečeno splnění plánovaných cílů |
B.3. Reálnost realizačního plánu | |
0 |
Realizační plán je nedostatečně zpracovaný nebo nelogický nebo zcela chybí. |
1 |
Časové rozvržení plnění projektu je vzhledem k rozsahu a významu stanovených cílů a obsahu projektu stanoveno nepřiměřeně, předpokládaných cílů projektu lze v navrženém časovém harmonogramu dosáhnout jen s obtížemi. |
2 |
Časové rozvržení plnění projektu je vzhledem k rozsahu a významu stanovených cílů a obsahu projektu stanoveno přiměřeně, ale riziko nedodržení realizačního plánu je vysoké. |
3 |
Časové rozvržení plnění projektu je vzhledem k rozsahu a významu stanovených cílů a obsahu projektu stanoveno přiměřeně a umožňuje dodržení realizačního plánu. |
4 |
Časové rozvržení plnění projektu je optimální vzhledem k rozsahu a významu stanovených cílů a obsahu projektu, vytváří dostatečné předpoklady pro úspěšnou realizaci projektu. |
B.4. Odborná úroveň projektu | |
0 |
Projekt nevychází z reálných předpokladů; nereaguje na současné vzdělávací metody; strategie, metodika a postupy řešení nejsou vhodně zvolené a nepřináší nové přístupy; odborná stránka projektu je nízká a nevytváří dostatečné předpoklady pro úspěšnou realizaci projektu. |
1 |
Projekt vychází z reálných předpokladů, ale nereaguje na současné vzdělávací metody; strategie, metodika a postupy řešení jsou vhodně zvolené, ale nepřináší nové přístupy; odborná stránka projektu je nevyvážená a vytváří pravděpodobná rizika pro úspěšnou realizaci projektu. |
2 |
Projekt vychází z reálných předpokladů; reaguje na současné vzdělávací metody; strategie, metodika a postupy řešení jsou vhodně zvolené, ale nepřinášejí nové přístupy; odborná stránka projektu je místy nevyvážená; úspěšná realizace projektu je pravděpodobná. |
3 |
Projekt vychází z reálných předpokladů; reaguje na současné vzdělávací metody; strategie, metodika a postupy řešení jsou vhodně zvolené, ale nepřinášejí nové přístupy; odborná stránka projektu je na dobré úrovni a vytváří dostatečné předpoklady pro úspěšnou realizaci projektu. |
4 |
Projekt vychází z reálných předpokladů; reaguje na současné vzdělávací metody; strategie, metodika a postupy řešení jsou vhodně zvolené a přinášejí nové přístupy; odborná stránka projektu je na velmi dobré úrovni a vytváří dostatečné předpoklady pro úspěšnou realizaci projektu. |
B.5. Rozsah a dosah projektu | |
0 |
Projekt má význam pouze na místní úrovni (škola, obec), výsledky projektu ovlivní pedagogické pracovníky pouze na místní úrovni, projekt není přenositelný. |
2 |
Projekt má význam v regionálním měřítku (kraj), výsledky projektu ovlivní pedagogické pracovníky na regionální úrovni, jako obecné řešení vyžadují další úpravy. |
4 |
Projekt má význam v celostátním měřítku, výsledky projektu ovlivní pedagogické pracovníky na celostátní úrovni, po zveřejnění mohou sloužit jako metodika obecného řešení daného projektu. |
C. Personální a materiální zajištění projektu | |
C.1. Odborné předpoklady řešitelů | |
0 |
Kvalifikační struktura řešitelského týmu neodpovídá předpokládaným činnostem, projekt bude realizován týmem bez příslušného odborného vzdělání, není předpoklad pro úspěšnou realizaci projektu, nebo projekt neobsahuje údaje, podle kterých by bylo možno posoudit úroveň splnění kritéria. |
2 |
Kvalifikační struktura řešitelského týmu je nevyvážená, většina realizačního týmu nemá odpovídající odborné a pedagogické vzdělání, úspěšná realizace projektu je z tohoto důvodu nejistá. |
3 |
Kvalifikační struktura řešitelského týmu je přiměřená, většina realizačního týmu má odpovídající odborné a pedagogické vzdělání, úspěšná realizace projektu je z tohoto důvodu pravděpodobná. |
4 |
Kvalifikační struktura řešitelského týmu je přiměřená, celý realizační tým má odpovídající odborné a pedagogické vzdělání, úspěšná realizace projektu je z tohoto důvodu pravděpodobná. |
5 |
Kvalifikační struktura řešitelského týmu je ve všech aspektech dostatečná, vyvážená, realizační tým má odpovídající odborné a pedagogické vzdělání, vytváří dostatečné předpoklady pro úspěšnou realizaci projektu. |
C.2. Kapacita řešitelského týmu | |
0 |
Kapacita řešitelského týmu neodpovídá předpokládaným činnostem a cílům, počet členů týmu je poddimenzován nebo projekt neobsahuje údaje, podle kterých by bylo možno posoudit úroveň splnění kritéria. |
3 |
Kapacita řešitelského týmu odpovídá předpokládaným činnostem a cílům, činnosti a úkoly nejsou mezi členy týmu rozloženy rovnoměrně |
5 |
Kapacita řešitelského týmu plně odpovídá předpokládaným činnostem a cílům, činnosti a úkoly jsou mezi členy týmu rozloženy rovnoměrně |
C.3. Realizace projektu členy sdružení | |
0 |
Realizační tým je tvořen externími spolupracovníky sdružení, pracovník sdružení je pouze řídící týmu nebo projekt neobsahuje údaje, podle kterých by bylo možno posoudit úroveň splnění kritéria. |
2 |
Realizační tým je tvořen členy sdružení i externími spolupracovníky, kteří vykonávají činnosti, které nejsou pro úspěšnou realizaci projektu nezbytné. |
3 |
Realizační tým je tvořen členy sdružení i externími spolupracovníky, kteří vykonávají činnosti nezbytné pro úspěšnou realizaci projektu, ale které mohou být zajištěny členy sdružení. |
4 |
Realizační tým je tvořen především členy sdružení a externími spolupracovníky, kteří konají odborné činnosti v nezbytném rozsahu, které nemohou být zajištěny členy sdružení, ale nejsou v projektu řádně zdůvodněné. |
5 |
Realizační tým je tvořen výhradně členy sdružení nebo případní externí spolupracovníci konají odborné činnosti v nezbytném rozsahu, které nemohou být zajištěny členy sdružení a jsou v projektu řádně zdůvodněné. |
C.4. Materiální a prostorové podmínky sdružení vzhledem k možnostem realizace projektu | |
0 |
Materiální a prostorové podmínky sdružení jsou vzhledem k cílům a obsahu projektu nedostatečné, je téměř jisté, že poskytnuté prostředky nebudou účelně využity. |
2 |
Materiální a prostorové podmínky sdružení jsou vzhledem k cílům a obsahu projektu na minimální úrovni dostatečnosti, v některých momentech mohou být limitujícím faktorem úspěšné realizace projektu. |
3 |
Materiální a prostorové podmínky sdružení jsou vzhledem k cílům a obsahu projektu na průměrné úrovni, nevytváří omezující podmínky pro úspěšnou realizaci projektu a účelné využití poskytnutých prostředků. |
4 |
Materiální a prostorové podmínky sdružení jsou vzhledem k cílům a obsahu projektu na dobré úrovni a vytvářejí podmínky pro úspěšnou realizaci projektu a účelné využití poskytnutých prostředků. |
5 |
Materiální a prostorové podmínky sdružení jsou vzhledem k cílům a obsahu projektu na vynikající úrovni, vytváří takové podmínky, které mohou významně podpořit realizaci projektu a účelné využití poskytnutých prostředků. |
D. Rozpočet projektu | |
D.1. Soulad s podmínkami pro použití finančních prostředků stanovenými Programem | |
0 |
Způsob použití všech nebo naprosté většiny požadovaných finančních prostředků je v přímém rozporu s podmínkami určenými Programem, nebo projekt neobsahuje údaje, podle kterých by bylo možno posoudit úroveň splnění kritéria. |
1 |
Způsob použití větší části požadovaných finančních prostředků je v rozporu s podmínkami určenými Programem, byly by nutné radikální úpravy rozvržení rozpočtu. |
2 |
Způsob použití menší části finančních prostředků je v rozporu s podmínkami určenými Programem, rozpor je řešitelný pouze výraznější úpravou obsahu projektu. |
3 |
Způsob použití menší části finančních prostředků je v rozporu s podmínkami určenými Programem, který je však řešitelný pouze drobnými úpravami v rozvržení položek rozpočtu projektu, bez nutnosti změn v obsahu projektu. |
4 |
Způsob použití všech požadovaných finančních prostředků je zcela v souladu s podmínkami určenými Programem. |
D.2. Přiměřenost výše požadovaných finančních prostředků k cílům a obsahu projektu – v celkové částce | |
D.3. Přiměřenost výše požadovaných finančních prostředků k cílům a obsahu projektu – v jednotlivých položkách | |
(následující charakteristiky jsou společné pro kritéria D.2. a D.3.) | |
0 |
Finanční zabezpečení je nedostatečné (vzhledem k cílům projektu a velikosti řešitelského týmu), prostředky jsou špatně strukturované |
1 |
Finanční zabezpečení je nadhodnocené (vzhledem k cílům projektu a velikosti řešitelského týmu). |
2 |
Finanční zabezpečení je sice přiměřené, ale struktura nákladů neodpovídá způsobu řešení a předpokládaným cílům (je nevyrovnaná) |
3 |
Finanční zabezpečení je sice přiměřené, ale náklady v jednotlivých obdobích neodpovídají časovému harmonogramu řešení |
4 |
Finanční zabezpečení je z hlediska výše, struktury a časového rozvržení optimální. |
D.4. Odůvodnění položek rozpočtu | |
0 |
Odůvodnění položek rozpočtu zcela chybí. |
1 |
Odůvodnění položek rozpočtu je uvedeno jen u některých položek, je nedostatečné a nelze posoudit oprávněnost nákladů. |
2 |
Odůvodnění položek rozpočtu je uvedeno u většiny položek, je ale nedostatečné a nelze posoudit oprávněnost nákladů |
3 |
Odůvodnění položek rozpočtu je uvedeno u všech položek, zčásti je ale nedostatečné, oprávněnost nákladů lze posoudit pouze z kontextu ostatních částí projektu. |
4 |
Všechny položky rozpočtu jsou řádně zdůvodněné, důvody jsou oprávněné. |
D.5. Vlastní finanční podíl předkladatele či účast jiných partnerů | |
0 |
Dotace projektu tvoří 70 % celkových nákladů. |
1 |
Dotace projektu je větší než 65 % (včetně) a menší než 70 % celkových nákladů. |
2 |
Dotace projektu je větší než 60 % (včetně) a menší než 65 % celkových nákladů. |
3 |
Dotace projektu je větší než 55 % (včetně) a menší než 60 % celkových nákladů. |
4 |
Dotace projektu je menší než 55 % celkových nákladů. |
MŠMT
0 comments:
Post a Comment