Takzvaný Web 2.0 přináší i řadu úložišť pro multimediální data. Populární jsou například úložiště videí YouTube, Google Video a řada dalších, ale orientace v nich není nejjednodušší. ScienceHack.com nabízí podporu vyhledávání odborníky garantovaných kvalitních videí vhodných i pro výuku.
Na počátku tisíciletí se v rámci Státní informační politiky ve vzdělávání (SIPVZ) plánovalo i vybudování úložiště výukových objektů v rámci Školského vzdělávacího portálu. Ten se dodnes přes vynaložení zhruba dvou desítek milionů korun v původně zamýšleném rozsahu nerealizoval. Několik úložišť vzniklo na akademické půdě, ale zdá se, že je světový vývoj internetových služeb částečně překonal. Takzvaný Web 2.0 přináší nyní celou řadu veřejných úložišť pro multimediální data. Populární jsou například úložiště videí YouTube (psali jsme o něm již před více než rokem a půl v článku YouTube.com aneb Broadcast yourself čili Vysílejte sami! ), Google Video a celá řada dalších. Orientace v nich není nejjednodušší a najít například vhodné ilustrační video pro výuku je časově náročné.
ScienceHack.com nabízí podporu vyhledávání odborníky garantovaných kvalitních videí vhodných kromě jiného i pro výuku. Kromě běžného fulltextového vyhledávání v popisech je tu i členění podle tuctu kategorií, jako je například matematika, fyzika, biologie a další.
Jan Wagner
0 komentářů:
Okomentovat