Soutěž Dětský svět Internetu pořádá Informační centrum oddílů a klubů jako doprovodnou akci letošní Bambiriády. Děti se při ní seznámí se stránkami, které jsou pro ně vytvořeny a současně si procvičí ve vyhledávání informací na internetu.
Bambiriáda je celostátní přehlídkou volnočasových aktivit pro děti a mládež, která se letos koná již popáté a v devetenácti městech naší republiky. Jde o akci, kterou zajišťují dobrovolníci, účastní se ji nejvýznamnější sdružení dětí a mládeže působící v naší republice a nemá ve světě obdoby.
Motto letošní Bambiriády „Tvoříme barevný svět" inspirovalo vedoucí z Informačního centra oddílů a klubů, aby uspořádali na internetu soutěž Dětský svět Internetu, který je doprovodnou akcí jejich pražské bambiriádní expozice.
V rámci motta „Tvoříme barevný svět" budou všechna zúčastněná sdružení ve všech devatenácti městech pomyslně spojena barevnými korálky. Soutěž Dětský svět Internetu po dobu svého konání spojí několik serverů pro děti a mládež.
Počínaje 19. květnem, kdy soutěž začíná, se začnou v Magazínu eKamarád v jeho soutěžní sekci na adrese http://www.soutez.ekamarad.cz postupně zobrazovat internetové adresy 45 stránek, které se do soutěže zapojily, a staly se tak jejími spoluorganizátory. Soutěžící se nejprve zaregistrují a posléze budou navštěvovat jednotlivé soutěžní servery a na nich hledat logo soutěže. Po kliknutí na toto logo se jim zobrazí soutěžní otázka, která se bude týkat této stránky a na níž odpověď na této stránce najdou. Otázky budou jednoduché s třemi přednabídnutými odpověďmi od A do C.
Odpovědi bude soutěžící zadávat v soutěžní sekci v eKamarádu. Jeho úkolem je navštívit všechny stránky. Odkazy na ně se budou postupně objevovat až do neděle 25. května, kdy Bambiriáda končí. Soutěž ale potrvá až do Mezinárodního dne dětí 1. června, do kdy je možno ještě soutěžní stránky navštěvovat a zadávat správné odpovědi. Tento týden navíc je důležitý pro to, že ne každé dítě má přístup na internet denně. V něm již budou k dispozici odkazy na všechny stránky, které se do soutěže zapojily.
Smyslem této soutěže je, aby se soutěžící děti seznámily se stránkami, které jsou pro ně na internetu vytvořeny a současně si procvičily vyhledávání informací na internetu. Soutěž se tedy může stát i vhodným doplňkem hodin informatiky. Žáci se tak mohou ještě i v pobamiriádním týdnu do soutěže zapojit. Soutěž je svojí jednoduchostí určena i mladším dětem, horné věkovou hranicí je 18 let. S ohledem na pojetí soutěže však není věk tím rozhodujícím kritériem, důležitá je zde spíše píle, důslednost a trpělivost. Nejsou potřeba žádné další znalosti.
Motivací pro soutěžící mohou být sice skromné, ale zajímavé ceny, které již jsou v soutěžní sekci uvedeny. Na své si jistě přijdou jak milovníci Harry Pottera, tak fanoušci Pokemonů, ale i děvčata fandící čarodějkám W.I.T.C.H. Nejmladší děti mohou zase potěšit Pohádky o ponících či česko-anglický obrázkový slovník nebo komiksové vydání Asterixe. Nejvíce cen do naší soutěže dodalo nakladatelství Egmont. Systém soutěže je dělaný tak, aby si každý soutěžící mohl vybrat cenu, o kterou bude mít zájem.
Vítězi soutěže se stanou ti, kdo správně zodpoví nejvíce otázek. Soutěží se o 40 cen, které budou rozděleny čtyřiceti nejúspěšnějším soutěžícím. Ti si pak podle umístění budou moct vybrat cenu. V případě rovnosti bodů budeme přihlížet k zájmům soutěžících a pouze v nezbytném případě dojde na los.
Miloslav Fuček
0 komentářů:
Okomentovat